17.01.2024.

Наша школа добила је Европску ознаку квалитета за пројекат који су прошле школске године спровели наставници Наташа Штулић, Гордана Петровић и Зоран Игњатовић, заједно са 26 ученика тадашњег седмог и осмог разреда.

Пројекат "MOTHER UNDER THE WEATHER" тицао се климатских промена и еколошких питања, а спроведен је на Европској платформи за образовање eTwinning. Ученици су током пројекта сарађивали са ученицима из Грчке, Шпаније и Турске, комуницирали на енглеском језику, направили неколико квизова, вести, есеја, цртежа и дигиталних радова, активних постера, гласовних порука и видео клипова, речник еколошких појмова са изговором на српском и енглеском језику те пратићим илустрацијама, и током рада савладали неколико нових онлајн апликација (Fotor, Padlet,Twinspace, Kahoot, Canva, Vocaroo, Postermywall, Miro...). Веома смо поносни на наш вишемесечни рад!