02.02.2024.
Поштовани родитељи,

Обавештавамо Вас да упис првака у Основну школу „Радоје Домановић“, за школску 2024/2025. годину почиње 1.2.2024.године.
Полазак у први разред обавезан је за сву децу рођену у периоду од 1. 3. 2017. до 28. 2.2018. године, односно за сву децу која ће до почетка школске године имати најмање 6,5 а највише 7,5 година.
У школу може да се упише дете старости од 6 до 6,5 година (деца рођена од 1.марта 2018. до 31. августа 2018. године) након провере спремности за полазак у школу које врши психолог школе.
Деца старија од 7,5 година која због болести или других разлога нису уписана у први разред могу то учинити у складу са Законом.
Родитељ може да изабере основну школу у коју ће уписати своје дете према сопственом избору, а школа је дужна да упише свако дете које има пребивалиште на територији школе и за коју се одлуче родитељи.
Приликом уписа родитељи попуњавају Захтев за упис детета у први разред, који могу преузети са сајта школе или добити лично у школи, а сву осталу документацију школа преузима електронским путем.
Након уписивања детета у први разред, добијате термин испитивања зрелости детета за полазак у школу које обавља психолог или педагог школе. Испитивање зрелости детета, односно тестирање подразумева процену интелектуалне, социјалне и емотивне зрелости детета за школу.

Добро дошли, видимо се на упису!