25.02.2024.

У оквиру Дана крагујевачке књиге 22.2.2024.г.организован је у Народној библиотеци ,,Вук Караџић“  квиз знања из књижевности.Учествовали су ученици 6. и 7. разреда из 9 основних школа.Било је 30 питања из домаће лектире,стрипова,филмова,опште и популарне културе.Било је лаких,али и веома тешких питања.

Екипу наше школе чинили су :БОГДАН КУЧПАРИЋ 7/1,ЛЕНА ВУЈИЋ 7/3,РАСТКО ШАРАНАЦ  7/2,ЂУРЂА БОЖОВИЋ 6/1.Они су убедљиво победили још у првом кругу питања и показали невероватно знање.

Поред вредних награда које су добили,библиотека им је обезбедила и бесплатну годишњу чланарину.

У време дигиталних технологија и општег отпора према читању,ова екипа ученика је доказала да књига и даље живи и да увек нађе пут до својих читалаца.Браво за младе читаче!Браво за нашу школу!