24.04.2013.

На иницијативу учитељице ИИ /1 разреда О.Ш. „Радоје Домановић“ Мирјане Миливојевић Градска туристичка организација „Крагујевац“ је организовала водичку туру за ученике. Вођење је подразумевало панорамско разгледање града, посету музеју „Стара ливница“ и Еко парку.

Веома заинтересовани ученици су стекли основна сазнања о историји града, најзначајнијим људима и грађевинама . Највећи утисак на њих је оставило оружје у музеју „Стара ливница“ и ЗОО врт у Еко парку.

ГТО „Крагујевац“ увек радо подржава иницијативе попут ове и са великим поштовањем приступа едукацији деце. Наш циљ је да млади сазнају значајне информације из историје града у којем живе како би га још више волели.

Ученици су туристичком водичу Марији Радовановић и туристичкој организацији Крагујевца поконили цртеж града, који су нацртали сви из разреда, а они су за узврат добили пропагандни материјал о културно-историјским, природним и другим знамениторстима Крагујевца и околине.

Припремила : Марија Радовановић