10.10.2014.

Поводом обележавања 25 година постојања Конвенције о правима детета, у одељењу II/3, у сарадњи са локалном заједницом и Центром за социјални рад, одржане су радионице за ученике и родитеље. Водитељи радионица за ученике биле су Гордана Петронијевић и Сандра Јовановић, а за родитеље Весна Петровић и Драгана Радосављевић. Директор школе, педагог, водитељи радионица, ђачки родитељи и учитељица оценили су овакав начин рада као веома користан и за ученике и за родитеље. На овај начин још једном је истакнута веома важна улога породице као и спремност родитеља да сарађују како би се још боље сналазили у улози родитеља јер "Добар родитељ злата вреди", како је био назив пројекта у којем су учествовали родитељи из овог одељења са учитељицом Мирјаном Миливојевић.