16.11.2021.

Ученици 6-3 и 7-1 су са наставницама Горданом Петровић и Наташом Штулић посетили Народну библиотеку и погледали изложбу више од 50 фотографија, насталих у Русији, а у организацији Центра Руског географског друства у Србији. Одржан је и један заједнички школски час на којем су кроз игру и истраживање ученици савладавали нове појмове из географије али и енглеског језика. Ученици Лазар Мараш и Вук Ђорђевић дали су на сјајном енглеском кратак преглед историје Русије од стварања царства до модерних времена и добили заслужени аплауз публике (око шездесетак ученика основаца и средњошколаца, њихових професора и запослених у библиотеци). Ученицима се обратила и Сања Живковић, испред установе, истичући да је изложба, осим што кроз игру симбола и дигиталне стилистике, наравно развија естетски укус - има и вема важан образовни значај, што смо управо  нашим часом и доказали.