14.12.2021.

Kонкурс „Дигитални постер“  организовало је Друшто математичара Србије уз подршку Центра за промоцију науке 15.9.2021. Наша школа узела је учешће у овом конкурсу  са око 40 ученика 6. и 8. разреда  и са око 20 радова на различите теме из области математике. Виктор Радовановић, ученик 6/3, награђен је 3. наградом, за рад под називом „ Проценат“  чији је ментор била  наставница Маја Пауновић, а у конкуренцији од  500 радова. У ужи избор ушла су још два рада наше школе, рад под називом „ Ставови сличности“ ученице Јелисавете Марковић 8/5 и „Разлика квадрата“ ученице Лене Стојадиновић 8/2.Свечана додела диплома одржана је на Коларцу 27.11.2021.

На наредном линку можете погледати детаље

Учесници конкурса

Изложба радова у холу школе

Израда дигиталног постера је био велики изазов за ученике. Ученици су кроз овај пројекат развијали дигиталне вештине. Наставница је мотивисала ученике оценом, а све у циљу да је математика лепа, занимњива, креативна и лака када се разуме. Жеља нам је била да основне математичке појмове оживимо кроз цртеж и дамо њима реч, јер правила и формуле треба разумети.  Циљ пројекта је да на овај начин систематизујемо научено градиво и то примењујемо у процесу наставе и учења. Дигитални постери послужиће нам као одлично дидактичко средство.