11.10.2019.

Učenici dva odeljenja naše škole (4/3 i 7/4) su u nedelju, 6.10.2019.godine, boravili u planinarskom domu „Dr Sonja Perišić“, u Adžinim livadama. Ova poseta je organizovana u saradnji sa Planinarskim društvom „Žeželj“, koje upravlja ovim domom. Boravak učenika u prirodi je zamišljen kao svojevrsna ambijentalna nastava, u kojoj su učenici, zajedno sa svojim nastavnicima i edukatorima, bili u prilici da nešto više čuju, vide i nauče o recikliranju, uštedi vode i struje u domaćinstvu, kompostiranju, solarnoj energiji, biodiverzitetu, ali i o reljefu našeg kraja, orijentaciji u prirodi i planinarenju. Pored njihovih nastavnica, Biljane Ćunković, Slavice Jovanović i Mirjane Milić, sa decom su, ispred  Planinarskog društva „Žeželj“, bili i edukatori iz oblasti ekoligije, kao i planinarski vodič. Nakon interaktivne edukacije u dvorištu planinarskog doma, učenici su krenuli u kraću šetnju, a zatim su posetili manastir Sv.Dimitrija u Bajčetini. Sve u svemu, bio je to zanimljivo i korisno proveden dan u prirodi, što se može videti i na našim fotografijama.