16.10.2021.

Ученици 5/4 укључили су се у хуманитарну акцију коју су спровели представници Ученичког парламента и Вршњачког тима. Направили су флајер за огласну таблу испред канцеларије ПП службе као позив за хуманитарну журку 5. октобра којом се прикупљају новчана средства за помоћ Александру Јовановићу, ученику 8/4, за трошкове лечења и опоравка након последње од више тешких операција. Бројне операције имале су за циљ да Александар самостално хода. Иако Александар има бескрајну помоћ својих родитеља, млађе сестре, учитељице, свог одељења, одељењског старешине и осталих наставника, ученици 5/4 су својим присуством на журцици организованој у дворишту школе дали своје прилоге, забављали се и веселили са својим другарима. Осећајући се добро због племенитог геста они су и 7. октобра, у школу донели стари папир и пластичну амбалажу, чијом продајом ће добијени новац такође бити прикупљен за њиховог друга Александра коме су претходно већ направили честитку подршке.