03.12.2019.

Ученици петог разреда су са својом разредном Наташом Штулић послушали концерт једног од тренутно најбољих српских гудачких оркестара, ансамбла “Метаморпхосис” чији је уметнички руководилац, један од наших најистакнутијих виолиста, професор Саша Мирковић. Ученици су имали задатак да слушајући концерт седамнаест врхунских професионалаца у Свечаној сали Прве крагујевачке гимназије, размишљају о асоцијацијама на омиљене пределе, те да потом, инспирисани лепотама музичких тонова, користећи што више описа, напишу домаћи задатак са темом "Омиљени предео" за час српског језика. Спојили смо различите уметности и открили нове методе за богаћење наших душа и исписивање лепих речи, усвајајући највише вредности грађанског друштва.