12.12.2022.

Ученици седмог и осмог разреда ОШ"Радоје Домановић" Крагујевцу укључили су се преко Европске платформе за школско образовање еТwиннинг у међународни пројекат под називом "МОТХЕР УНДЕР ТХЕ WЕАТХЕР". Пројекат се бави климатским променама, а укључене су још по једна школа из Грчке, Шпаније и Турске. Наши ученици имали су у петак, 9.12.2022. године прилику да се, захваљујући опреми у школском кабинету информатике, виде и чују са ученицима ових школа, да се упознају и размене основне идеје о томе шта и сами, након свега што су до сада научили, могу предузети поводом климатских промена. Ученици ових школа су сличног узраста и сви су разговарали на енглеском језику. Сарадња и комуникација одвијаће се кроз преостале три фазе овог пројекта до маја 2023. године, а у томе им помажу наставница географија Гордана Петровић, наставница енглеског језика Наташа Штулић, наставник ликовне културе Зоран Игњатовић, а техничку подршку обезбеђује наставник информатике Милош Милосављевић.