23.04.2023.
Ученици петог и седмог разреда и наставници географије ОШ ,,Радоје Домановић” посетили су Метеоролошку станицу у Крагујевцу основану давне 1889. године и на тај начин обележили Међународни дан метеорологије.

У току посете ученици су упознати од љубазних домаћина са најважнијим информацијама везаним за рад Метеоролошке станице Крагујевац, методама и начинима мерења и прибављања метеоролошких и климатолошких података, као и инструментима који су за то неопходни. Посета ће користити ученицима, код будућ́ег упознавања и обраде материје из области климатологије и метеорологије и знатно им помоћ́и, за стицање неопходног знања из географије и других сродних предмета, који се баве проблематиком везаном за климу и климатологију.

Овом приликом захваљујемо се домаћ́инима и њиховим службеницима, који су нас срдачно примили, те нас стручно и детаљно упознали са свим садржајима и информацијама које смо им тражили.