15.04.2019.

Учионица је свуда око нас! Интерактивна настава у амбијенталним условима. Ученици првог и трећег разреда наше школе посетили су 5. априла 2019. сеоско домаћинство „Рујевица“ у Драчи.

Ђаке и учитеље на своје имање примиле су породице Димитријевић и Јагличић. Деца су била у прилици да разгледају етно село и сазнају више о животу људи дивног шумадијског села. Сазнали су о путевима хране, вези села и града, и уживали у учењу и игри под отвореним небом. Деца из градске средине направила су контакт са природом, што је за њих ново искуство.
Процес образовања оваквим путем чине учење лакшим и лепшим. Ученици су дегустирали здраву храну. Док су се сладили домаћим соком од тамјанике, уживали су на свежем ваздуху и у погледу на винограде који красе  обронке  брда Рујевица.  Већина је по први пут имала прилику да помилује јаре и сакупља тек снешена кокошија јаја.
Мали фудбал је окупио и млађе и старије а на голу и у игри биле су и девојчице. Обе екипе су биле успешне. Победило је дружење!
Учитељи и њихови ђаци захваљују се на гостопримству. Дивно проведен дан!