04.12.2013.

Поводом Међународног дана особа са инвалидитетом, у сали Скупштине града приређен је културно-уметнички програм у коме су наступили чланови удружења особа са инвалидитетом.Представници Ученичког парламента наше школе су у пратњи наставника  и педагога школе , присуствовали  овој  Централној свечаности у земљи. Програм је отпочео наступом првог инклузивног хора у земљи „Распеване Пчелице“ који сачињавају корисници Завода за смештај одраслих лица „Мале Пчелице“, као и многобројни други учесници који су на свој креативан начин ,успели да нам доцарају све своје вредности, квалитете, способности и знања.

Овај дан се обележава  од 1992. године, када је Генерална скупштина УН усвојила резолуцију којом се све земље позивају на обележавање тог дана с циљем да се инвалидима омогући једнако уживање људских права и равноправно суделовање у друштвеном животу.
Ученици наше школе су посету  оценили јако позитивно , са собом су понели лепа искуства и једва цекају следеци сусрет.