02.03.2020.

Поводом Националног дана књиге ,28.фебруара,ученици 8/1 наше школе,који сваки велики одмор и слободан тренутак проводе у школској библиотеци,организовали су час у просторијама библиотеке„Читајмо гласно“ ,заједно са школским библиотекаром Маријом Ерић. Ученици Алекса Радуловић и Андреј Ерић, вишегодишњи чланови драмске секције,окупили су другаре  и интерпретирали текстове Иве Андрића,Бранислава Нушића и омиљеног Виљема Шекспира. За ученике овог одељења,школска библиотека је забавно и корисно место где прелиставају часописе,књиге,размењују информације и друже се.

Ученици 5/1 ,са својом наставницом енглеског језика Наташом Штулић,обележили су Национални дан књиге на часу енглеског језика. Уз изабрану научно-популарну литературу на српском и енглеском језику,ученици су уживали у изражајном читању омиљених текстова и на енглеском језику дискутовали о прочитаном.
Уз уживање у стиховима и текстовима које су сами изабрали,поред своје наставнице и библиотекара,сложили су се у једном:
„Нема књиге ,а да се у њој нешто добро не нађе“ –Сервантес

Марија Ерић,
Библиотекар