24.09.2021.

У оквиру развијања медјупредметне компетенције -Одговоран однос према здрављу -наставник енглеског језика Наташа Штулић одржала је радионице "Чисте руке - пола здравља" са ученицима 1. и 2. разреда боравка, на којима смо разговарали о здрављу, шта нам оно значи и како га чувамо. Учили смо неколико првих речи енглеског језика истовремено се подсећајући основних правила хигијене. Ученици су том приликом нацртали своје дланове - чисте, обојене, прљаве, опране, украшене, прекривене бубицама-бактеријама, рањене и крваве, или чак тетовиране. Играли смо се и учили а неки од најинтересантнијих савета ученика су били и: треба да руке чистиш прскалицом, пијеш чај од нане, да перемо зубе и сечемо нокте и грлимо се, да не мастиш руке, да једеш парадајз, купус и спанаћ иако их не волиш, да не пипамо отровне биљке и бубе и кобре и шкорпије, да људи не требају да руше дрва за кисеоник, а најважније је да склонимо корону јер онда можемо да се љубимо кад је родјендан. Ученици су закључили да бити здрав значи не ићи у болницу и да је много лепо кад си здрав јер можеш да пијеш ледену воду, зовеш другаре, трчиш напољу и играш се жмурке!!!