23.04.2023.
Онлајн час са ученицима из Шпаније, наши ученици седмог и осмог разреда укључени у међународни пројекат "Мотхер ундер тхе wеатхер" имали су у четвртак, 20.априла. Разговарали су о својим активностима, хобијима, раду, клими, али и обичајима две културе. Наши ученици су објаснили разлику у датуму обележавања Ускрса и научили своје другаре зашто се и како фарбају код нас јаја, шта је "јаје чуваркућа" и како се најбоље побеђује у "туцању јајима". Једна од ученица из Шпаније је тог дана имала и рођендан, па смо сви заједно отпевали уобичајену песму за најлепше жеље. Целокупна комуникација се одвијала на енглеском језику, а ученици су заједно одиграли и квиз везан за типичне обичаје у Шпанији преко Кахоот апликације. Било је баш забавно!