24.09.2017.

У току ове недеље  ученици седмог разреда  ОШ„Радоје Домановић"

имали су прилику да ураде експерименталну вежбу  у специјализованој хемијској лабораторији у Институту за хемију на Природно-математичком факултету.
   Наиме, први сусрет са новим предметом дочаран је на допадљив начин. Пошто се први пут срећу са хемијом, имали су прилику да је доживе на прави начин. Могли су видети сав лабораторијски прибор и посуђе, велики Периодни систем елемената, вагу за мерење и друго.Успешно и уз максимално ангажовање урадили су једноставне огледе. По завршеном послу су се фотографисали што нам је показатељ да им је било занимљиво.
    Овим се и даље наставља успешна сарадња наше школе са ПМФ-ом, уз несебично залагање проф. Јелене Ђ. Николић која нам увек излази у сусрет.

Наставник хемије:
Катарина Димитријевић