26.02.2022.

Креирање еколошке свести код најмлађих, указивање на значај очувања животне средине и промена лоших навика грађана, примарни су циљеви акције „Засади дрво“, коју од 2019. године реализује компанија „Адрија медија груп“ у сарадњи са партнерима.

У оквиру ове акције, ученици првог разреда Основне школе „Радоје Домановић“ посадили су дрво генерације.

Ученици првог разреда Основне школе „Радоје Домановић“ свесни су значаја очувања животне средине. Због тога су са радошћу дочекали ову акцију.

Акције ове врсте само су један од начина едуковања и информисања грађана свих узраста о штетним последицама несавесног односа према природи.

Подршку озелењавању Крагујевца пружа и локална самоуправа која је прошле године у оквиру акције „Посади свој хлад“ предшколским установама и основним и средњим школама донирала више од 200 садница белог јасена.

Захваљујући акцији „Засади дрво“ Србија је од 2019. богатија за више од 150.000 стабала, а у оквиру трећег циклуса, започетог у септембру прошле године, биће посађено 200.000 садница широм земље.