11.04.2019.

Ученици ОШ ,,Радоје Домановић“ одељења  5/4 и 4/2 су у петак  5.4.2019.г.у пратњи одељењских старесина , педагога школе Верице Васиц и наставника историје Дусана Мрдаља  посетили  етно-село Чумић.

У оквиру ове посете имали су четири радионице:

1) посета етно-кући проте Стевана Поповића и упознавање са некадашњим начином живота,покућством,намештајем и уопште ентеријером;

2) упознавање са старим ковачким занатом и начином израде предмета ковањем,разговор са особом која се и данас бави таквим послом;

3) прављење славског колача,мешење и украшавање;

4) физичке активности из старијег доба – надвлачење конопцем,скакање у џаковима,играње ластижа.

Ученици су посетили Основну школу ,,Прота Стеван Поповић“,Цркву посвећену св.Петру и Павлу из 19.века,Запис-дрво.Одиграли су пријатељску утакмицу са ученицима те школе и уживали у амбијенту и дружењу.