30.09.2016.
10. и 11.маја 2017.године  одржан је Фестивал науке у Првој крагујевачкој гимназији.  По старом добром обичају ученици одељења 8-1 и 8-2 су посетили овај догађај са својим наставницима Милошем Милосављевићем и Катарином Димитријевић. За разлику од ранијих година ,овог пута су била одржана и предавања на разне теме. Нас је привукло предавање из хемије на тему Периодног система које је припремила професорка Мица Ђорђевић са својим ученицима. Ученици су имали лепе костиме и улоге тако да су кроз историју представили хемијске елементе из Периодног система елемената.
    После одслушаног предавања обишли смо изложене штандове који су привукли велику пажњу ученика. Највише смо времена провели на штанду роботике где су се роботи од Лего коцкица кретали и изводили разне операције. Такође је штанд са експериментима из хемије увек занимљив,хемијски вулкан,слоновска паста за зубе,као и маска од рециклираног папира буде нова узбуђења.