02.03.2015.

У петак 27.02.2015.год. одржан је Фестивал науке у Првој крагујевачкој гимназији. По старом добром обичају ученици одељења 8-1и 8-2 су посетили овај догађај са својим наставницима Катарином Димитријевић и Милошем Милосављевићем. За разлику од предходних година била су одржана и предавања на разне теме. Нас је привукло предавање о хемији које је одржала проф. Мица Ђорђевић. После одслушаног предавања обишли смо изложене штандове који су привукли велику пажњу ученика. Највише смо времена провели на штанду роботике где су се роботи од Лего- коцки кретали и изводили разне покрете и операције. Такође штанд са хемијским експериментима је увек занимљив,хемијски вулкан,слоновска паста за зубе као и маска од рециклираног папира буде нова одушевљења.