13.11.2018.

У сарадњи са школским библиотекаром Маријом Ерић и Тимом за сарадњу са Црвеним крстом ученици шестог разреда су са својом наставницом грађанског васпитања Наташом Штулић посетили изложбу у Народној библиотеци посвећену медицинским сестрама које су из Велике Британије дошле да помогну нашем народу током Првог светског рата. Како се ове године обележава и сто година од завршетка Великог рата, ученици су имали прилику да саслушају предавање саме ауторке изложбе, али и да обуку ондашње униформе медицинског особља. Србија је у овом рату изгубила готово трећину становника, односно око 60% мушке популације, те је рад ових несебичних медицинских сестара на пружању прве помоћи и збрињавању ратника био  од велике важности.Изложба је за сваку препоруку.