07.04.2015.

У  Основној школи „Радоје Домановић“ током месеца марта организовано је низ предавања у оквиру здравствено васпитног програма за ученике ове школе као наставак дугогодишње сарадње по следећем распореду:

11.03 2015. И 13.03.2015. за ученике четвртог разреда „Правилна исхрана“,

18.03.2015. и 20.03.2015. за ученике шестог разреда „Одлике телесног раста и развоја“,

24.03.2015. и 27.03.2015. за ученике осмог разреда „Хив- Сида“,

31.03.2015. и 03.04.2015. за ученике седмог разреда „Поремећаји у исхрани“,

Ученицима четвртог разреда одржано је предавање на тему „Правилна исхрана“, у циљу стварања добрих навика у исхрани, значају основних животних намирница, поткрепљено интересантним сликама, као и значај бављењем спортом и физичком активношћу.

Ученицима шестог разреда, представљена је тема „Промене у телесном расту и  развоју“, где су ученици информисани о првим знацима у пубертету и новине које пубертет доноси у њихову свакодневницу.

Ученицима седмог разреда представљена је тема „Поремећаји у исхрани“, указано је на основну здраву храну као и болести које могу да настану услед неправилне исхране. Посебан акценат је стављен на физичку активност и бављење спортом.

Ученицима осмог разреда представљена је тема „Хив-Сида“, указано је на заштиту репродуктивних органа, како код дечака тако и код девојчица у физичком, психичком и социјалном смислу у циљу заштите од хив инфекције.

Предавање је одржала патронажна сестра Марија Живковић, у сарадњи са психологом и педагогом ове школе.

ФОТОГРАФИЈЕ