08.04.2014.

Дана  31.03. и  02.04.2014. одржано је предавање на тему „Болести зависности“ у Основној школи „Радоје Домановић“. Предавању су  присуствовала  одељења осмог разреда (8/1 и  8/2). Ученицима је после завршеног предавања приказан филм „Скок“ ,као наставак теме предавања.

Садржај рада:

-          Указано је групно и индивидуално о болестима зависности ( пушење, алкохолизам, наркоманија),

-          Последицама које може да изазове пушење,

-          Последицама које може да изазове алкохолизам,

-          Врстама дрога, као и о тешким последицама које може да изазове наркоманија,

-          Значај породице и здравог социјалног живота( школа, вршњаци, друштво),

-          Дискусија са ученицима о правилним ставовима везаним за здравље, здрави стилови живота ( физичка активност, сан, одмор).

Циљ рада:

-          Формирање позитивних ставова ученика о болестима зависности, значају здравих стилова живота ( физичка активност, сан ,одмор).

Предавање је одржала патронажна сестра Марија Живковић вмс, у сарадњи са педагогом школе Верицом Васић.