12.03.2014.

Болести зависности имају хроничан ток и доводе до тешких поремећаја психичког и телесног здравља младих, угрожавају или заустављају њихов нормалан психо-физички развој и социјализацију са негативним последицама на породице и безбедност друштва. Подаци везани за злоупотребу дрога, односно психоактивних супстанци (ПАС) и болести зависности у Р.Србији су непотпуни али указују на пораст корисника психоактивних супстанци међу младима и спуштање старосне границе првог контакта. У адолесцентном периоду, најчешће се злоупотребљавају дуван, алкохол, марихуана, седативи, амфетамини и неки психофармаци. Саветовалиште за младе Дома здравља у циљу превенције болести зависности код младих организује предавања за ученике осмих разреда основних школа. др Зденка Караклајић, педијатар и мс Љиљана Диздаревић, сарадник на промоцији здравља су одржале предавања и радионице за младе осмог разреда ОШ "Радоје Домановић"  26. и 27. фебруара.