28.10.2020.

У школској 2019/2020. години Основна школа ,,Радоје Домановић“ учествовала је у пројекту ,,Здраво растимо“.

,,Здраво растимо“ је део глобалне Nestle иницијативе под називом Nestle Healthier Kids Global Programme, који има за циљ едукацију ученика старијих  разреда о важности правилне исхране и бављење физичком активношћу.

Пројекат ,,Здраво растимо“  је први пут покренут у Србији 2011. године.
У 2019/2020. години пројектом је било обухваћено 95 основних школа, односно 7 000 ученика старијих разреда.
Пројекат је одобрен и има позитивно мишљење за реализацију од стране:
1.Министарства омладине и спорта Републике Србије
2.Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије
Едукативни материјали креирани су од стране стручњака нутриционизма и усклађени су са препорукама Института за јавно здравље Србије ,,Др Милан Јовановић Батут“.

Главни циљеви пројекта су:
1.Едукација ученика о здравим навикама у исхрани
2.Подстицање ученика на повећавање физичке активности
Наставник физичког васпитања Војкан Богићевић омогућио је да се кроз пројекат ученицима петог разреда наше школе поклони 110 мајица. Уз мајице ученици су добили и едукативни материјал који промовише здрав начин живота, планирање исхране и побољшавање навика у исхрани.