30.11.2015.

ПРОМОТИВНИ ТУРНИР У СУСРЕТ

UEFA FUTSAL EURO SERBIA 2016

Наша школа је члан  актуелног пројекта базичног фудбала под називом  „Моја школа-мој клуб“ у којој учествују одабране школе из четири града: Београда, Новог Сада, Ниша и Крагујеваца.

Циљ пројекта је да омогући ученицима да се опробају у фудбалу и футсалу, у средини у којој деца проводе велики део времена током школске године.

У складу са предвиђеним календаром активности, 25. новембра 2016.  је одржан турнир у ОШ „Милутин и Драгиња Тодоровић“ у којој су учествовали представници још три школе.

ОШ „Радоје Домановић“ представљала је екипа одељења II/2 која је своје фудбалско умеће одмерила са екипом ОШ „Светозар Марковић“ и тиме промовисала и фер плеј, другарство, тимски дух, солидарност, хуманост и заједништво.

УЕФА и ФСС су одредили четири основна циља када је реч о промоцији кроз локалне турнире:

·         Промоција Футсал ЕУРО 2016

·         Родна равноправност

·         Фер плеј и поштовање

·         Одрживи развој

Координатор пројекта за ОШ „Радоје Домановић“

Наташа Миловановић

Одељењски старешина II/2