26.05.2019.

У циљу развијања међупредетних компетенција, ученици 6/4 имали су часове биологије и енглеског језика у Народном музеју, где су у Конаку кнеза Михаила посетили изложбу"Шум мора" ауторке др Биљане Митровић из београдског Природњачког музеја.  Разговарали смо о великом броју изложених шкољки из читавог света, мекушцима, пужевима, алгама и рибама, њиховј грађи али и употребној и хранљивој вредности, а потом о и митологији, распусту на мору, и важности очувања природе. Градиво биологије су уз помоћ кустоса и наставнице Славице Јовановић поновили на врло интересантан начин, а на часовима енглеског и ликовог, даље ће још разрадити научено, док ће том приликом настали радови бити касније изложени у Холу школе.