03.12.2014.

Поводом 100 година од избијања Првог светског рата у коме је Србија поднела огромне људске жртве,а у знак незаборава и дивљења њиховом родољубљу и храбрости Коло српских сестара МО Крагујевац расписао је литарарни конкурс за ученике седмог разреда основних школа и за ученике трећег разреда средњих школа.Тема за основце била је "Та прича из Првог светског рата испунила ме је поносом" а за средњошколце "Ваша је борба Сунце наших дана".

Ученици литерарне секције ОШ "Радоје Домановић" узели су учешће на овом конкурсу и освојили запажене резултате:
 Теодора Качаревић 7/4 добила је 1.награду а Љубица Петковић 7/4 3.награду.
На свечаном пријему у Првој крагујевачкој гимназији, а у организацији Кола српских сестара МО Крагујевац,25.11.2014. додељене су награде победницама али и професорки Весни Ђурђевић за допринос учешћу на конкурсу.
Састав 1
Састав 2