22.10.2021.

Ученици виших разреда наше школе били су са својим одељењским старешинама 21.октобра на Великом школском часу у Спомен парку Шумарице и одали почаст стрељаним грађанима.

Ове се године обележава 80 година од почетка инвазије Хитлерове нацистичке Немачке на Југославију (започете 6.априла стравичним бомбардовањем Београда) и масовних стрељања недужних цивила у Србији. Октобра 1941. године у Шумарицама је стрељано неколико стотина ученика  Гимназије и на десетине деце, међу којима је најмлађи био 11-годишњи дечак. Ром, чистач ципела, и неколико хиљада грађана Крагујевца и околних места. Ученици су присуствовали молебану и погледали изведбу потресне поеме "Црни дани" Душка Радовића, где је можда најупечатљивији тренутак био узвик "Нема људи, нема!" јер је тешко поверовати да су они који су могли да ово осветничко стрељање спроведу уопште били људи.