30.01.2017.

У суботу, 28. јануара 2017, одржан Светосавски бадминтон турнир – Јефимија 2017 који је окупио 64 учесница и учесника из 23 школе седам српских градова.

Тачно 64 учесница и учесника из 23 школе седам српских градова показало је своје бадминтон умеће у суботу, 28. јануара 2017, у Обреновцу, на традиционалном Светосавском бадминтон турниру – Јефимија 2017, који је ове године одржан по осми пут узастопно. ОШ ”Јефимија“ која је, уз Бадминтон клуб Београд, била организатор овог турнира од раних јутарњих часова била је у знаку овог олимпијског спорта који је баш у овој школи 2010, први пут у нашој земљи, увршћен у наставу физичког васпитања. Основци из Београда, Обреновца, Панчева, Зрењанина, Вршца, Крагујевца и Крушевца, подељени у четири старосне категорије, надметали су се у појединачним конкуренцијама, а свако од њих се максимално потрудио, и успео у томе, да бадминтон на још једном међушколском турниру буде представљен у најлепшем могућем светлу.
Из наше школе учествовали су: Марта Поповић (ИВ разред), Реља Милић (ИВ разред) и Лука Милић (ВИИИ разред).
Лука МИлић је освојио злато у конкуренцији Дечаци ВИИ-ВИИИ разред.
Честитамо нашим спортистима и желимо им пуно среће у наредним такмичењима!
Више информација о такмичењу на овом ЛИНКУ
Фотографије са такмичења су у ГАЛЕРИЈИ ФОТОГРАФИЈА